Visų pirma, džiaugiamės, kad pravėrei longboardų pasaulio duris. Ir ar tik pasidomėti nusprendei, ar ruošiesi visiems rimtai nušluostyti nosis – nesvarbu. Svarbiausia, kad tavo žingsnis teisingas ir greitai suprasi, kaip tai daryti yra smagu. Išmokti važiuoti nėra nei sunku, nei lengva – kiekvienam savaip ir kiekvienam skills’ai ateina savaip greitai. Tau prireiks šiek tiek kantrybės atsispiriant kelis pirmus kartus, nenukabinti nosies, jei kažkas nepavyks, ir jau šios vasaros pabaigoje galėsi save tituluoti tikru longboardinimo specu. Prižadam! 🙂
Rask patogią stovėjimo poziciją
Pirmasis žingsnis mokantis važiuoti longboardu – patogus „įsitaisymas“ ant lentos ir taisyklinga stovėsena. Rekomenduojame patogios stovėsenos ir kojų pozicijos ieškoti longboardą pastačius ant minkštesnio pagrindo – žolės ar kilimo. Atsistojus pasvyruok pirmyn ir atgal, kad pajustum, kaip į tavo judesnius reaguoja lenta. Pasipraktikuok užlipimą ir nulipimą nuo longnboardo. Išsiaiškink, kuri tavo koja yra dominuojanti – kuria patogiau spirtis, o kuria spausti lentą. Tai padaryti galima paprastai bandant važiuoti ir balansuojant savo kūną.
Pagrindinės važiavimo longboardu taisyklės
Kai stovint ant longboardo pasijusi pakankamai patogiai ir drąsiai bei ryšies išbandyti savo jėgas ant asfalto ar miesto trinkelių, iš pradžių pasirink kuo saugesnę vietą. Geriausiai tiks automobilių parkavimo aikštelės, parkai, kiemai ar ramios gatvelės, kuriose nevyksta intensyvus eismas ir yra pakankamai lygus kelias pasibandyti atsispirti ir važiuot. Pusiausvyra yra esminis faktorius ir iš pradžių reikia bandyti suprasti savo kūną, kaip jis išlaiko pusiausvyrą. Tačiau, tikime, kad per kelis pabandymus važiuoti ją pergudrausi ir perprasi. Atsimink, jog stovint ant longboardo visada reikia būti truputį sulenkus kelius, pritūpus, stengtis pajusti ir valdyti savo kūno svorio centrą, kojas laikyti pečių plotyje bei nesikūprinti – stuburas turi būti tiesus.
Atsispyrimas ir pradėjimas važiuoti
Visą svorį koncentruok į tą koją, kuri stovi ant lentos. Būtent ši koja padės išlaikyti pusiausvyrą riedant. Beje, ji turi būti padėta taip, kad kojų pirštai „žiūrėtų“ į lentos „nosį“. Tuomet kita koja atsispirk į grindinį. Per pirmuosius bandymus pasistenk koja atsispyrus vieną ar kelis kartus ją padėti atgal ant lentos 90 laipsnių kampu jau esančiai pėdai.
Posūkiai
Norint pasukti į kairę, visą svorį koncentruok į kulnus, į dešinę – į kojų pirštus. Pusiausvyrą padės išlaikyti šiek tiek sulenkti keliai. Pečius visada kreipk ta kryptimi, kuria nori važiuoti. Pasistenk nežiūrėti žemyn, nenuleisk smakro ir visada žiūrėk į priekį.
Stabdymas
Sustoti nėra sudėtinga: kaip ir važiuojant, koncentruok visą savo svorį į koją, esančią ant lentos, o koją, kuria atsispirei, pradedant padu padėk ant grindinio ir vilk, kol visiškai sustosi (aišku, batams tai nepatiks). Ir vėl, nepamiršk sulenktų kelių – jie atlieka svarbiausią vaidmenį išlaikant pusiausvyrą.
Svarbiausia prisimink, kad tik praktika veda į gerus rezultatus. Kuo daugiau važinėsi, tuo greičiau nušluostysi nosį kitiems! Nepamiršk šalmo ir pirmyn ant lentos!